En Son Hangi Filmi Seyrettiniz?

Gomez

Member
Üye
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
54
Tepkime puanı
75
Puanları
18
San shao ye de jian (Sword Master)
263263
IMBDGüçlü bir kılıç ustası ölümcül yeteneklerinin başkalarına verdiği yıkıcı etkiden rahatsız olur. Dövüş sanatlarının doğası olan kan dökmek ve şiddet nedeniyle kendini toplumun sınırında dolaşan mütevazi bir berduş hayatı yaşamaya mahkum eder. Ancak kötü geçmişi onun sessizce arkasını dönüp gitmesine izin vermez. Kılıç ustasının bu kadar çok istediği huzuru bozanlara karşı koymak için kılıç kullanma yeteneğini tekrar kazanması gerekecektir…
 

Gomez

Member
Üye
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
54
Tepkime puanı
75
Puanları
18
Mugen no jûnin (2017) Blade of the Immortal

IMBD

266266


Çok yetenekli bir samuray olan Manji, efsanevi bir dövüşten sonra ölümsüzlükle lanetlenir. Kız kardeşinin vahşice öldürülmesinin etkisi altındaki Manji, kötülükle savaşarak ruhunu kurtaracağına inanmaktadır. Rin adında küçük bir kıza; acımasız savaşçı Anotsu'nun liderliğini yaptığı bir grup kılıç ustası tarafından öldürülen ailesinin intikamını alacağına söz verir. Bu görev Manji'yi beklemediği şekilde değiştirecektir.
 

Gomez

Member
Üye
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
54
Tepkime puanı
75
Puanları
18
Mortal Engines
Medeniyetin bir felaketle yok oluşundan binlerce yıl sonra insanlık adapte olmuş ve yeni bir yaşam biçimi gelişmiştir. Şimdi yeryüzünde, hareket eden devasa şehirler dolaşmakta, daha küçük kasabaları acımasızca yağmalamaktadırlar. Yürüyen büyük şehirlerden Londra’nın Alt Tabakası’ndan gelen Tom Natsworthy (Robert Sheehan) tehlikeli kaçak Hester Shaw (Hera Hilma) ile karşılaştıktan sonra kendisini hayatta kalmak için savaş verirken bulur. Yolları asla kesişmemesi gereken iki zıt karakter geleceğin akışını değiştirecek olan beklenmedik bir ittifak kurar.


IMBD

280
 

Gomez

Member
Üye
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
54
Tepkime puanı
75
Puanları
18
Tokyo Ghoul

Ghoul'lar aramızda yaşıyor, aynı insanlar gibi - insan etine duydukları açlık hissi haricinde. Utangaç Ken Kaneki, güzeller güzeli Rize ile randevuya çıkacağından dolayı heyecanlıdır. Ama olaylar; Rize'nin Kaneki'nin vücuduyla ilgilenmesi ve yemek istemesiyle farklı bir hal almaya başlar.

IMBD

282
 

Gomez

Member
Üye
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
54
Tepkime puanı
75
Puanları
18
White Boy Rick

"White Boy Rick", 1980'lerin Detroit'inde geçiyor. Gerçek bir hikayeden uyarlama olan film Detroit’in uyuşturucu sorununun en yüksek olduğu bir zamanı ele alıyor. 14 yaşındayken gizli bir muhbir olarak göreve başlayan Richard Wershe Jr.'ın gerçek hayat hikâyesini anlatan film, genç adamın 17 yaşında uyuşturucu satış piyasasının önemli oyuncularından biri olmuşken tutuklanmasına kadar izini sürüyor.

IMBD
 

mhtozk

New member
Üye
Katılım
27 Tem 2019
Mesajlar
11
Tepkime puanı
6
Puanları
3
Bir Zamanlar Amerika - Once Upon a Time in America (1984)
IMDB: https://www.imdb.com/title/tt0087843/

ÜnlüYönetmen Sergio Leone Western dışında çektiği şaheser bir Film. 4 Saat gibi uzunlukta olmasına rağmen sıkılmadan izletiyor. Robert De Niro ve James Woods un eşsiz oyunları tartışılmaz. Mekan ve Zaman ise sanki sizi içine çekiyor izlemekle birlikte içine giriyorsunuz yaşıyorsunuz Filmi.

David 'Noodles' Aaronson ve arkadaşları 20'lerin New York'un da beraber büyümüşlerdir. 30'larda gangster dünyasında fırtına gibi esen sıkı dostlar zamanla dağılırlar. Fakat 60'ların sonunda Aaronson New York'a geri dönecek ve geçmişiyle yüzleşecektir.Birlikte büyüyen bir grup Yahudi arkadaşın, gangster dünyasına adım atmasıyla geçirdiği aşamaları ve sonrasını konu edinen film,
 

Heisenberg

Member
Üye
Katılım
17 Ağu 2019
Mesajlar
35
Tepkime puanı
71
Puanları
18
En son Long Shot (2019) 'u izledim.
Tamamını getiremeyeceğim kadar baydı, izlerken. İki başrolü de severim ama olmamış. :)
Yapmacık ve komedi sınırlarının ötesinde denebilecek seviyede gündelik hayatın gerçeklerinden uzakta bir film olmuş. 3/10
Yahudi diasporası zırvaları da cabası!..
Tavsiye etmiyorum, vakit kaybı!..

Bu arada Koç Carter da harika filmdir.
Konu için teşekkürler.
Eline, fikrine sağlık.
 

mhtozk

New member
Üye
Katılım
27 Tem 2019
Mesajlar
11
Tepkime puanı
6
Puanları
3
Özgürlük Yolu - The Way Back 2011
IMDB: https://www.imdb.com/title/tt1023114/

Yönetmen Peter Weir'in Özgürlük adına verilen müthiş bir serüven ve mücadele Filmi. Sibirya'dan Hindistan'a 6.000 km yürümek birçok zorluklara ile baş edebilmek adına sağlam bir kaçış Filmi. Jim Sturgess ve Ed Harris oyunculukları süper. Gustaf Skarsgard ise Şahane Rolünü yaşamış sanki. Hafızalara yer edecek güzel bir Film.

Polonyalı Sławomir Rawicz'in 'The Long Walk' isimli kitabından uyarlanan Özgürlük Yolu'nun hikayesi oldukça ilginç

1940 yılında Sovyet Rusya’ya bağlı Sibirya esir kampından kaçarak kışın ortasında Sibirya’dan Hindistan’a 6.000 kilometre yürüyen bir grup esirin hikayesi. Polonyalı genç Janusz, Amerikalı, alaycı bir mühendis olan Bay Smith, Yugoslav bir muhasebeci olan Zoran ve dövmeli gangster Valka’dan oluşan bu gruba daha sonra Irena adlı bir mülteci de katılır. Başlarına ödül konmuş olan ekip önce ıssız Sibirya’yı, ardından Gobi Çölü’nün uçsuz bucaksız düzlüklerini ve son olarak Himalayalar’ı aşmak zorunda kalacaktır.
 
Üst